banner
صفحه اصلی » تولید - محصول > عصاره گیاهی
رده محصول
پودر زردچوبه

پودر زردچوبه

【نام محصول】: کرکومین [منبع]: زردچوبه از زنجبیل زنجبیل زردچوبه است. اجزای اصلی: کورکومین، روغن فرار، فانونوئیدهای زنجبیل و زنجبیل ین، بورنئول و الکل سوزو ترپین 【مشخصات محصول】: کرکومین 99٪ 【مشخصات اصلی】: کرکومین 99٪ (HPLC) بوی: ...

ارسال درخواست

【نام محصول】: کرکومین

[منبع]: زردچوبه از زنجبیل زنجبیل زردچوبه است.

اجزای اصلی: کورکومین، روغن فرار، فلاونوئیدهای زنجبیل و انی زنجبیل، بورنئول و الکل سسکوترپن

【مشخصات محصول】: کرکومین 99٪

【مشخصات اصلی】: کرکومین 99٪ (HPLC)

بوی: خاص

[روش تست]: TLC / HPLC

【حلالیت】: در آب و اتر حل نمی شود، در اتانول و اسید استیک حل می شود.

【فرمول】: کرکومین کورکومین: C21H20O6

【خواص محصول】: پودر کریستالی زرد نارنجی، نقطه ذوب 183 درجه است

[شماره محصول]: 100٪ از طریق الکترود 80 مش

【بسته بندی】 1 کیلوگرم / کیسه فویل آلومینیوم 25 کیلوگرم / درام بسته بندی شده

شرایط ذخیره سازی باید مهر و موم شده، ذخیره شده در یک محل خشک، سرد، خوب تهویه، معتبر برای دو سال.

عصاره زردچوبه مواد اصلی فعال زیستی کورکومین و کورکومین با داروهای ضد فشار خون، هیپوليپیدمی، کیسه صفرا، ضد باکتری، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند. کورکومین یک ترکیب رنگدانه بسیار مهم است که مانع از اکسیداسیون اتوماتیک اسید لینولئیک در غذاها و عملکرد ضد سرطان و ضد سرطان می شود. به طور گسترده ای به عنوان یک رنگ طبیعی طبیعی با کیفیت بالا استفاده می شود.

1. مهار رشد تومور

عصاره الکل کرکومین دارای اثر سیتوتوکسیک بر لنفوسیت ها و سلول های لنفوم دالتون بود. تزریق داخل صفاقی لیپوزوم های کورکومین می تواند باعث تشکیل سلول های لنفوم دالتون و جلوگیری از بقاء موش ها شود. 12-O-tetradecanoylphorbol acetate TPA یک پروموتر تومور است که می تواند برای تولید تومورهای پوست در موش استفاده شود. به عنوان مثال، هنگامی که کورکومین با TPA به طور موضعی به موشها اعمال می شود دو بار در هفته به مدت 20 هفته و کورکومین توسط 7،12-dimethylbenzene [an] anthracene به عنوان یک پروموتر تومور مهار شده، کورکومین مهار تعداد تومورهای تولید کننده TPA است.

2. اثر کیسه صفرا

عصاره زردچوبه و تزریق می تواند ترشح صفرا صفرا را افزایش دهد، به طوری که عناصر صفراوی به حالت عادی بازگشته و انقباض کیسه صفرا افزایش می یابد، نقش آن ضعیف و پایدار است، پایدار 1 تا 2 ساعت، اثر قرمز و کاهش چربی آن. کورکومین یا نمک سدیم آن اثر تخلیه کیسه صفر، تزریق داخل وریدی در سگ ها، می تواند محتوای جامد را کاهش دهد و ترشح صفرا را افزایش دهد. 50٪ عصاره زردچوبه می تواند اشتها را افزایش دهد.

اثر ضد پراکسیداسیون

کورکومین می تواند به طور قابل توجهی در برابر غلظت دوزهای مشخص، شدت وابستگی به دوز، مغز، قلب، کبد، کبد، کبد و پراکسیدهای هتروژن هتروژن مغز موسوم به NIH باشد.

4. میکروارگانیسم های ضد میکروبی و اثرات پروتوزوئیک

عصاره الکل کرکوما و مواد فعال آن می توانند رشد بسیاری از باکتری هایی که سبب ایجاد کولسیستیت می شوند، از جمله سرچینا، گافکیا، کورینباکتریوم، استرپتوکوک و سایر باسیل ها جلوگیری کنند، اما حتی اگر میزان بالای باسیل گرم منفی مورد آزمایش، برخی از مخمرها و قالب ها حساس نیست عصاره الکل زردچوبه و روغن فرار با اثر ضد باکتریایی و استافیلوکوک های کورکومین فقط باکتریوستات. اكسيژن زردچوبه و عصاره كلروفرم در مهار چندين قارچ پوستي بيماري زا، روغن زيتون زردچوبه 1:10 مي تواند رشد قارچ هاي بيماريزا را مهار كند. عصاره الکل کرکومین اثر آمیب های ضد میزبان را در شرایط آزمایشگاهی آزمایش می کند.

5. اثر ضد جهش

موش ها به مدت 3 ماه دوزهای مختلف زردچوبه (ترکیب غذا)، تزریق داخل صفاقی بنزوپیرن یا 3-methylcholanthrene تغذیه شدند. سالمونلا تایفیموریوم برای تشخیص جهش زایی ادرار استفاده شد. هنگامی که موش ها با بیش از 0.5٪ زردچوبه تغذیه شدند، جهش زایی بنزوپیرن یا 3-methylcholanthrene مهار شد و زردچوبه بر مصرف غذا و افزایش وزن موش تاثیر نگذاشت، همچنین بررسی های بافت شناسی تغییر نکرد. کورکومین می تواند جهش زایی چندین موتاژن محیطی (سیگار، سیگار، تنباکو و عصاره مالت، بنزوپیرن، دی متیل بنزن آنتراسن و غیره) را مهار کند و در رابطه دوز واکنش، کورکومین می تواند موتاژنز فعال سازی متابولیک و سم زدایی را تغییر دهد.

6. اثر ضد باکتری و ضد التهابی

بخشی از کورکومین و بخار نفتی استافیلوکوکوس اورئوس دارای فعالیت ضد باکتری خوب است. عصاره کورکوما بر روی انواع مهار قارچ؛ موش و کورکومین موش و التهاب آزمایشگاهی موش به طور قابل توجهی مهار شده است. آرتریت روماتوئید دارای اثر ضد التهابی است، به منظور کاهش ادم بند ناف اسپرمانه و حساسیت به لثه تاثیر خاصی دارند.

7. اثرات ضد-باروری

عصاره زردچوبه تأثیر واضحی بر روی بارداری در موش، موش و خرگوش داشته و می تواند فعالیت پروژسترون را متوقف کند و رحم را متوقف کند. آزمایشات نشان می دهد که جوشان زردچوبه و تزریق بر روی موش ها و خوکچه های دریایی در داخل رحم و فیستول رحمی تحریک می شوند. انقباضات رحم Paroxysmal برای تقویت و می تواند برای 5 تا 7 ساعت حفظ شود، که نشان دهنده اثر ضد بارداری است.

8. نقش دستگاه گوارش

تجویز اتانول رت عصاره زردچوبه بر روی استرس محدودیت دمای پایین، پیوند پیلوری و اندومتاسین، رزرپین و دیگر زخم های ناشی از اثر ضد زخم معنی داری بر روی پارگی کیستی ناشی از آسیب معده نشان دهنده ی اثر حفاظتی بسیار مهمی است. عصاره اتانول زردچوبه نه تنها به طور قابل توجهی ضخامت دیواره مخاطی معده را کاهش می دهد، بلکه محتوای غده پروتئین سولفیدریل را در غدد معده گاو نیز باز می کند.

نقش سیستم قلبی عروقی

عصاره الکل کورکومین در قلب قارچ in vivo مهار شد. تزریق داخل وریدی می تواند باعث فشار خون، هیجان تنفسی شود. اثر ضد فشار خون توسط آتروپین تحت تاثیر قرار نمی گیرد و عصب واگ را قطع می کند، مانند اولین تزریق عصاره جلبک قارچ می تواند نقش آن در اثر ضد فشار خون ضد فشار خون ایجاد کند. کورکومین می تواند جریان خون تغذیه ای قلب را در موش ها افزایش دهد. عصاره زردچوبه می تواند از ایسمی مایکروویو ناشی از پیتویتین در موش صحرایی استفاده کند.

10. اثر هيپوليپيدمي

عصاره زردچوبه، کورکومین، روغن خوراکی دهان، موش های تجربی هیپرلیپیدمی و خرگوش ها دارای کلسترول سرم و بتا لیپوپروتئین و دیگر اثرات می باشند و می توانند کلسترول کبدی، β- و α-لیپوپروتئین درست را کاهش دهند. نسبت اختلالات، اما هیچ تأثیری بر کلسترول اندوژن ندارد ، بلکه باعث کاهش آئورت موشها با هیپرلیپمی تریگلیسرید کبد و میزان کلسترول می شود.

11. ضد لخته شدن و مهار تجمع پلاکتها

تجویز عصاره الکل کرکومین یا کورکومین می تواند تجمع پلاکت های ناشی از ADP در موش های هیپرلیپیدمی را مهار کند. كركومين باعث افزايش فعاليت فيبرينوليتيك مي شود. عصاره اتر زردچوبه می تواند از تجمع پلاکت های انسانی ناشی از اسید آراشیدونیک و ترومبوکسی B2 B2 (TXB2) جلوگیری کند، در حالی که تولید آنزیم کاتالیز شده توسط لیپوکسیژناز افزایش می یابد.

12. سایر نقش ها

عصاره زردچوبه و کورکومین می تواند فعالیت فیبرینولیتیک را تقویت کند، از کبد، فیبروز ضد کبد، اثر ضد درد جوشان زردچوبه بر التهاب پس از عمل و درد در اثر ضد درد استفاده می کند. جوشان زردچوبه در مهار ویروس هپاتیت، و برای بهبود ضایعات پارکینمای کبد.


Hot Tags: پودر زردچوبه، چین، تولید کنندگان، تامین کنندگان، کارخانه، عمده فروشی، خرید، قیمت پایین

پرس و جو