banner
صفحه اصلی » تولید - محصول > عصاره گیاهی
رده محصول
عصاره چای سبز

عصاره چای سبز

[نام محصول]: عصاره چای سبز (پلی فنل چای) [نام انگلیسی]: عصاره چای سبز. [محل استخراج]: قسمت های گیاهی برای برگ اجزای اصلی: پلی فنول چای (GTP)، کافئین، روغن های معطر، رطوبت، مواد معدنی، رنگدانه ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه، ویتامین ها و غیره ....

ارسال درخواست

[نام محصول]: عصاره چای سبز (پلی فنل چای)

[نام انگلیسی]: عصاره چای سبز.

[محل استخراج]: قطعات گیاه برای برگ ها

اجزای اصلی: پلی فنول چای (GTP)، کافئین، روغن های معطر، رطوبت، مواد معدنی، رنگدانه ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها، اسیدهای آمینه، ویتامین ها و غیره.

[مشخصات]: پلی فنول چای 98٪

[فرمول و وزن مولکولی]: C22H18O11

[CAS #]: 989-51-5

[ظاهر]: پودر سبز، زرد یا سبز روشن

بوی خاص

[تشخیص]: HPLC، UV

حلالیت: محلول در اتانول

[بسته بندی محصول]: 1 کیلوگرم / کیسه های فویل آلومینیوم، درام های 25 کیلوگرم / مقوا؛ می توان با توجه به نیاز مشتری سفارشی

شرایط ذخیره سازی: سایه باید مستطیلی شود، در یک مکان خشک، سرد و به خوبی تهویه شده نگهداری شود، برای دو سال معتبر باشد.

[حلالیت]: ≥90٪

رطوبت: 6٪

کل تعداد کلنی ها: <>

سالمونلا: هیچ

[اشریشیا کولی]: هیچکدام

[محصولات]: پودر چای سبز یک پودر فوق العاده زیبا از چای سبز است، رنگ آن سبز، ظریف، تغذیه، سلامت، بزرگ است. استفاده از تجهیزات آسیاب پودر فوق العاده خوب، پردازش با دمای بالا لحیم کاری از پودر چای سبز برای به حداکثر رساندن چای سبز اصلی برای حفظ سبز و تغذیه بزرگ و اجزای دارویی، که "عطر سبز پاول" چای سبز کوچک است تحقیق پودر و تولید کلید. علاوه بر نوشیدن مستقیم، می توان آن را به طور گسترده ای در کیک چای سبز، نان چای سبز، رشته فرنگی چای سبز، بیسکویت چای سبز، توفو چای سبز، شیر چای سبز، بستنی چای سبز، کرم پودر چای سبز یخ زده، یخ چای سبز کرم، چای سبز ماست، آب نبات چای سبز، شکلات چای سبز، پر کردن کیک سبز ماه، محصولات بهداشتی پزشکی، لوازم آرایشی، مواد شیمیایی خانگی و غیره، به منظور تقویت تغذیه و اثرات بهداشتی آن، برای پاسخگویی به تقاضای عمومی برای تغذیه بزرگ و سلامتی.

عملکرد بهداشتی

[اثر کم اثر لیپید]: پلی فنول چای می تواند کلسترول تام کلسترول تام، تری گلیسیرید و کلسترول لیپوپروتئین کم چربی در هیپرلیپیدمی را به طور قابل توجهی کاهش دهد، در عین حال عملکرد بازگرداندن و محافظت از عملکرد اندوتلیال عروقی را نیز دارد. اثر هیپولیفیدمی پلی فنل چای نیز یکی از دلایل اصلی چای می تواند افرادی که چاق هستند وزن خود را از دست بدهند بدون آنکه دوباره رشد کنند.

[آنتی اکسیدان]: پلی فنول چای می تواند فرآیند پراکسیداسیون لیپید را مهار کند، فعالیت آنزیم انسانی را بهبود می بخشد که اثر ضد جهش، اثر ضد سرطان را بازی می کند.

[مهار اثر تومور]: پلی فنول چای می تواند سنتز DNA در سلول های تومور را مهار کند تا موجب شکستن جهش های DNA شود که می تواند سرعت سنتز سلول های تومور را مهار و مهار رشد و تکثیر تومور را مهار کند.

[سم زدایی استریلیزاسیون]: پلی فنول چای می تواند بوتوکس و اسپور را از بین ببرد، مانع از فعالیت اکستروکسین باکتریایی شود. در علت اسهال، عفونت تنفسی و پوست دارای انواع ضد میکروبی پاتوژن است. پلی فنول چای می تواند باعث عفونت گزنده، سوختگی، تروما، استافیلوکوک اورئوس، باکتری های جهش یافته به طور قابل توجهی مهار کند.

[نقش محافظت از حنجره و کبد]: آسیب الکلی کبدی به طور عمده ناشی از آسیب رادیکال های آزاد ناشی از اتانول، پلی فنول چای به عنوان یک تسلی دهنده رادیکال آزاد و آسیب کبدی الکلی است.

[تصفیه]: آلودگی جدی محیط زیست، اثرات مضر سمی بر سلامت انسان دارد، پلی فنول چای جذب شدید فلزات سنگین می کند، می تواند مجتمع هایی با فلزات سنگین و بارندگی ایجاد کند، به کاهش سمیت فلزات سنگین بر اثر بدن کمک می کند. علاوه بر این، پلی فنول چای همچنین اثر بهبود عملکرد کبد و دیورتیک، مسمومیت با آلکالوئید و به همین ترتیب اثر ضد التهاب بهتر است.

[بهبود مصنوعی بدن]: پلی فنل چای با افزایش کل مقدار ایمونوگلوبولین انسان و حفظ آن در سطح بالا برای تحریک تغییرات در فعالیت های آنتی بادی، به این ترتیب افزایش ظرفیت کلی بدن انسان و می تواند تابع خواص بدن خود را ترویج کند.

برنامه های غذایی

پلی فنول چای به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی در صنایع غذایی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از استانداردهای مواد افزودنی غذایی چین، پلی فنول چای برای استفاده از روغن، کیک ماه، ژامبون و دیگر مواد غذایی، مقدار 0.4g / kg استفاده می شود. استفاده از آن این است که آن را در اتانول حل کنید، یک مقدار مشخصی از محلول دوده اسید سیتریک اضافه کنید و سپس اسپری کردن یا اضافه کردن روش ها برای غذا.

[محصولات گوشتی]: گوشت و محصولات آن اغلب به علت اکسیداسیون اتوماتیک چربی در طول ذخیره سازی زرد و زرد، طعم گوشتی است. در پردازش گوشت، محصولات گوشتی مختلف خیس یا اسپری راه حل polyphenol چای تهیه شده، پروتئین گوشت می تواند پروتئین سطح و پلی فنول چای یک فیلم سخت غیر قابل نفوذ گاز را تشکیل می دهند، برای جلوگیری از برداشت اکسیداتیو سطح محصولات گوشتی و رشد باکتری ها و جلوگیری از خرابکاری از نتایج خوب.

حیوانات خوراکی و چربی های گیاهی: چربی های حیوانی حاوی اکسیدان های طبیعی نیستند و به راحتی می توانند اکسید شوند و از بین می روند. اضافه کردن پلی فنل در چربی می تواند اکسیداسیون اتوماتیک و تجزیه اسیدهای چرب اشباع نشده را متوقف و تاخیر دهد، به طور موثر اکسیداسیون روغن گرسنه را مهار می کند و دوره نگهداری را طولانی تر می کند.

[غذای سرخ شده]: غذای سرخ شده در فرآیند سرخ کردن، به دلیل اکسیداسیون تیره تر و تاریک آن؛ در ذخیره سازی با اکسیداسیون چربی گزش به تدریج عمیق تر، محصولات عطر، طعم و مزه است به طور جدی تحت تاثیر قرار. Polyphenols چای بر روی ضد اکسیداسیون مواد غذایی سرخ شده بهتر است، می تواند پدیده غرور اکسیداتیو را به تاخیر بیاندازد و زندگی انبار مواد غذایی را بهبود بخشد.

محصولات پخته: در تولید کیک ماه و سایر غذاهای چرب، اضافه کردن پلی فنل چای به مخلوطی از آرد و محصولات روغن، نه تنها می تواند از حفظ این غذاها جلوگیری کند، بلکه می تواند سلامتی را بهبود بخشد و طعم غذا را بهبود بخشد.

محصولات آبزی: پلی فنول چای در ماهی، میگو و سایر محصولات آبی حفاظت و پردازش آنتی اکسیدان قابل توجه، ضد فساد، ضد قهوهای مایل به زرد و غیره. در تولید محصولات خشک شده ماهی، استفاده از پلی فنول چای حاوی غوطه وری آب از محصولات آبزی، می تواند خشک شده ماهی به دلیل "سوختگی روغن" ناشی از زردی و اکسیداسیون چربی را از بین ببرد. در ماهی تازه منجمد، اضافه کردن آماده سازی پلی فنل چای، بلکه حفظ ماهی بهتر است.

[نوشیدنی]: پلی فنل چای می تواند برای شکل گیری انواع نوشیدنی های چای استفاده شود، به انواع مختلفی از نوشیدنی های الکلی استفاده می شود، اما همچنین از شیر سویا، نوشابه، آبمیوه ها و سایر نوشیدنی ها ویتامین A و ویتامین C و سایر آسیب های ویتامین ها، بنابراین محافظت از نوشیدنی انواع مواد مغذی.

[غذاهای آب نبات]: پلی فنول چای برای آدامس، آب نبات، فروکتوز و دیگر آبنبات ها، می تواند به طور موثری حفظ آنتی اکسیدانی، تثبیت رنگ جامد، علاوه بر نفس بد و غیره باشد. علاوه بر این، پلی فنول چای همچنین می تواند مواد غذایی با قند بالا را در "دم اسید" ناپدید می شوند، بنابراین طعم شیرین.


Hot Tags: عصاره چای سبز، چین، تولید کنندگان، تامین کنندگان، کارخانه، عمده فروشی، خرید، قیمت پایین

پرس و جو